maso
Masný a mléčný průmysl – jíst či nejíst?
Únor 24, 2016
Banánové muffiny bez cukru a mouky
Banánové muffiny bez cukru a mouky
Duben 6, 2016
Co nosis?

Ukaž mi, co nosíš, já ti řeknu, co máš v sobě. Kdo jsi.

Proč je důležité, jak se člověk obléká?

Oblečení navenek odráží, co nosíme uvnitř. Šťastní, spokojení lidé, ti co se mají rádi, o sebe pečují. Je to vidět i na jejich oblečení. Je-li někdo smutný, nebo se cítí slabý, šedý, také se to odrazí na vzhledu. Neupravený nebo dokonce špinavý zevnějšek ukazuje na nedostatek sebelásky. Že si takový člověk sám sebe neváží.
Mimochodem, všimli jste si, že když se někdo zamiluje, tak o sebe víc pečuje? 🙂
Zevnějšek zkrátka zrcadlí, co skrýváme uvnitř.

Může nás ovlivňovat náš styl?

Stále ještě málo lidí si uvědomuje, jak je důležité, abychom se oblékali podle toho, kdo jsme. Protože buď nás náš styl může oslabovat, nebo podporovat, posilovat. Vysvětlím to.

Můj příběh nejen s oblečením

S tím, abych se já oblékala autenticky a oblečení odráželo i navenek, kdo jsem – s tím mi obrovsky pomohla Táňa Havlíčková. Táňa bývala slavnou módní návrhářkou. Dnes učí, jak oblékat svou duši.

Pro mě její seminář vůbec nebyl o tom, co bych měla nosit. Pro mě to bylo o poznávání mé přirozenosti. Toho, jaká jsem hluboko uvnitř. Pod tím vším, co jsem se naučila, co se po mě kdy chtělo a co jsem dokázala.

Pomohla mi odkrájet všechny nástavby, podívat se pod pokličku a přijmout se i se svými zranitelnými místy (jiné to bylo asi u rebelek, ale já jsem princezna – romantička – a byl pro mě oříšek zkousnout, že já nejsem ta, co má všechno dokázat, vystačit si sama, ale že bych se měla šetřit, nechat si pomoci, dokonce se nechat opečovávat! a „zachránit“ mužem! To pro mě bylo tenkrát úplně mimo. Dívala jsem se na princezny jako na ufňukané, rozmazlené fintilky 😀

Celou dobu jsem byla přesvědčená, že jsem někdo jiný. Dokonce jsem přesvědčila i všechny ostatní… Táňu ne. Táňa mě prostě vyhodila od ležérek a nekompromisně prohlásila, že jsem princezna 😀 Má úžasný dar vidět pod to, kým bychom rádi byli nebo kým nás naučili být. Má skvělou intuici a smysl vycítit pravou podstatu.

Už je to víc než rok, co jsem u Táni byla. Odnesla jsem si daleko víc, než jenom poznání svého stylu a sebe samotné.

Tana Havlickova

Vše, o čem Táňa mluvila, mi pomohlo začít vnímat jinak i své okolí. Užívám si našich odlišností a vidím, jak se můžeme navzájem obohatit (přestože si nemusíme rozumět). Pochopila jsem i styl komunikace členů rodiny, proč dělají, co dělají. Zlepšilo se nám fungování v týmu…
Naučila jsem se vnímat a respektovat i své “slabosti”. Vidět, v čem jsou dobré a co mě učí. Sladit se sama se sebou a přijímat se takovou, jaká jsem. Díky tomu jsem byla čím dál celistvější, jistější si v kramflecích a přitom uvolněnější a hlavně šťastná.

Našla jsem svůj vlastní styl. Hlavně pro život. Co chci, co nechci, jak to chci. Co mi jde samo, co mám já přinést světu jako pečovatelka a podporovatelka…
Najednou je úplně jedno, co kdo očekává nebo co by jak mělo být “správně”. Už vnímám sama, co je pro mě správné a pravé. A světe div se, od té doby jde všechno jako po másle. Protože dělám to, co cítím a jak to cítím. Respektuji se na plné čáře 🙂

Táňa Havlíčková
Ráda bych vám napsala i o jednotlivých stylech, talentech, jak to ovlivňuje volbu partnera a o spoustě dalších věcí. Článek je ale už tak hodně dlouhý 🙂 Navíc nejlepší bude, když vám vysvětlí přímo Táňa, jak to funguje.
Podívejte se na názorná videa a přihlaste se na živý webinář tady >>

Míša Soukupová
Míša Soukupová

Koučka a mentorka zdravého životního stylu, NLP Master

Mým posláním je pomáhat lidem, aby byli ve svém životě, těle a se svým tělem opravdu šťastní.

Co to znamená? To, že se člověk cítí skvěle – psychicky i fyzicky – a žije život podle svých představ. Co si naplánuje, toho dosáhne. Má dobré vztahy s rodinou, přáteli, kolegy, obchodními partnery, zákazníky, i se svým partnerem. Zkrátka se mu daří.

Při konzultacích i ve svých programech a kurzech používám techniky a metody NLP – Neurolingvistického programování. To znamená, že se spolu sladíme a dokážeme pracovat jak na vědomé úrovni, tak i s podvědomím.
Tím dosahujeme maximálních výsledků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *