Networking
Networking v 5 jednoduchých krocích
Červenec 14, 2014
je to v hlave
Všechno je to v hlavě… ale jak na ní? Naprogramujte mozek pro zdraví i hubnutí
Leden 13, 2015
PF2015

Jak strávím Silvestra?

Letos se mi vyplní přání a místo spousty přátel okolo, ho strávím v klidu, tichu… Budu se dívat zpátky, jak jsem prožila rok 2014.

Byl to pro mě rok po všech stránkách přelomový. Rok 2014 mi začal velkým pádem, pokračoval velkým růstem, celý ho provázely velké změny. Urazila jsem pořádný kus cesty, hodně se posunula i naučila. Hodně jsem získala i ztratila. Spoustu jsem toho zažila a dost věcí bolelo.

Poznala jsem spoustu skvělých lidí, kteří mě inspirovali, a zároveň po cestě některé ztratila. Změna někdy opravdu bolí, alespoň letos ano. Také vás dost možná oddělí od lidí, kteří žádné změny nechtějí ani u sebe, ani u svého okolí. Můžou nad vámi kroutit hlavou, ukazovat si na vás a říkat, jak jste se změnili…

Těžké bylo někdy i přiznat si vlastní selhání i zranění, i to, že některé věci musím nechat a zavřít zadní vrátka.

2014 pro mě rozhodně nebyl obyčejný „další rok“. Jsem za něj obrovsky vděčná.

31. 12. 2014 se budu dívat, ve kterých rozhodnutích a činnostech jsem to byla já, a kde jsem jen plnila očekávání – ať už svůj bič, který jsem si na sebe ušila, nebo očekávání ostatních. Co jsem dělala proto, že to bylo to pravé, a co jsem dělala, protože to vypadalo správné nebo jsem chtěla vyhovět, zalíbit se…

Podívám se na svůj prožitý rok z pěkné výšky. S odstupem se podívám na svůj příběh. Jestli žiju to, co jsem, to, co si skutečně přeji. Jestli je to příběh šťastný nebo plný náhražek.

Budu znovu přemýšlet a řadit své hodnoty. Znovu se ptát, co je v mém životě důležité.

Až si to hezky sepíšu, použiji tenhle „kompas“ k plánování dalšího skvělého roku.

Moc se těším na tvorbu svého visionboardu.

 

Co je to visionboard?

Spousta lidí tomu říká nástěnka snů, cílů, přání…

Pro mě je to něco, co o mi o mně samotné hodně říká. Kam se můžu během roku kdykoli podívat a připomenout si, na čem mi vlastně záleží a jestli k tomu směřuji.

Pomáhá mi se „usadit“ a rozhodovat se ne pod aktuálním tlakem okolností, nebo pod akutními potřebami, ale s ohledem na celý obrázek. A když přeci jen uletím, můžu to, co dělám a kde jsem, znovu zkonfrontovat s tím, co skutečně chci a upravit, aby to se mnou bylo v souladu.

V minulých letech, i když už jsem se k tvorbě svého visionboardu dostala, jsem ho vlastně nikdy nedokončila tak, aby byl výsledný obrázek skutečně „můj“.

Buď jsem tomu nedala tolik času, kolik bylo potřeba, aby byl do detailu promyšlený a „hotový“ nebo, častěji, jsem při jeho tvorbě dělala dost kompromisů.

Nechtěla jsem nikomu vysvětlovat, proč tam mám to či ono, zvídavé pohledy, dotazy, připomínky někoho jiného, co bych tam měla mít a jak bych měla věci cítit a chtít… A tak mé visionboardy byly kompromisem.

Letos je to jinak.

I kdybych nestihla nevím co, ten čas tomu dám. Budu tvořit úplně sama. Zapálím si svíčku, uvařím si Roibos do obrovského hrnku a budu mít čas jen sama se sebou. Budu se dívat, který ze všech těch obrazů je můj a které jsou naroubované cizí, nebo které jen krmí ego.

Budu zapisovat, malovat, lepit i odřezávat, aby výsledek odrážel skutečně mě. Takhle chci do nového roku vykročit já.

visionboard2014

Ať už na Silvestra, na Nový rok, nebo kdykoli jindy… vyhraďte si na sebe čas a najděte svoje odpovědi.

Jaké jsou vaše největší sny? Co byste si nejvíc přáli změnit?

Dovolte si snít. Pak se podívejte na to, co pro vás skutečně důležité. Jakmile budete vědět, co opravdu chcete, bude se vám i snadněji říkat „NE“ věcem, které vám zrovna nepomáhají.

Podívejte se zpátky na to, co jste prožili v minulém roce.

Jaké byly ty nej zážitky?

Na jaké úspěchy jste nejvíc hrdí?

Jaké těžkosti jste překonali?

Co jste se naučili?

Co příště uděláte jinak?

Kdo nebo co vás nejvíc ovlivnilo a v čem?

Jaké bylo vaše nejlepší nebo nejdůležitější rozhodnutí?

V jakých vztazích jste udělali pokrok?

Co chcete dělat víc?

S čím chcete přestat?

Míša Soukupová
Míša Soukupová

Koučka a mentorka zdravého životního stylu, NLP Master

Mým posláním je pomáhat lidem, aby byli ve svém životě, těle a se svým tělem opravdu šťastní.

Co to znamená? To, že se člověk cítí skvěle – psychicky i fyzicky – a žije život podle svých představ. Co si naplánuje, toho dosáhne. Má dobré vztahy s rodinou, přáteli, kolegy, obchodními partnery, zákazníky, i se svým partnerem. Zkrátka se mu daří.

Při konzultacích i ve svých programech a kurzech používám techniky a metody NLP – Neurolingvistického programování. To znamená, že se spolu sladíme a dokážeme pracovat jak na vědomé úrovni, tak i s podvědomím.
Tím dosahujeme maximálních výsledků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *